70

Intimacy by dr. Ardi

Lindi si një nevojë nga praktika e përditshme e punës time. Një produkt tërësisht shqiptar, handmade, formuluar me respektin më të madh për lëkurën tuaj vulvare.

  • Përbërës 100% natyralë, të derivuar kryesisht nga bimët organike të florës së vendit tonë.
  • Përbërësit e këtij produkti janë të testuar dhe çertifikuar.
  • Kujdes maksimal është treguar nga ana ime për ruajtjen e pH 4.2 të tij, tërësisht në përputhje me pH e zonës tuaj intime i cili varion nga 3.8-4.5.
  • Ky produkt është i sigurtë për mikrobiomën intime, ruan balancën acide të vaginës, ka efekte antimikrobiale si dhe rigjeneruese të zonës tuaj intime.
  • INTIMACY by Dr. Ardi është formuluar në mënyrë speciale për te mbajtur zonën tuaj intime natyrale duke zgjedhur përbërësit delikat të mëposhtëm:

Acidi Laktik: Formuluar posaçërisht me acid laktik për të parandaluar acarimet, infeksionet dhe ruajtjen e higjienës vaginale. Formulimi i ri i xhelrave larës vaginal që përmbajnë acid laktik (pH 4.2), të destinuar për përdorim të jashtëm ditor, sigurojnë pastrim të butë, freski dhe mbrojtje antimikrobike . Acidi laktik, ndihmon në mbajtjen e një pH acid në zonën vulvovaginale duke rritur homeostazën e lëkurës, prodhon baktere te mira dhe parandalon rritjen e baktereve të dëmshme. Në këtë pH, vagina mund të parandalojë zhvillimin e baktereve patogjene.

Acid Hialuronik: Dehidratimi i zonës gjenitale, i njohur si thatësi vaginale, shpesh ndikon në jetën e gruas, nga periudha fertile deri në postmenopauzë, dhe duhet të trajtohet me produkte specifike, përfshirë larësin e duhur intim. Provat klinike të kryera mbi gratë nga puberteti deri në menopauzë treguan se pastrimi i përditshëm me këto larës intim promovon hidratimin e indit vaginal falë pranisë së acidit hialuronik. Në veçanti, për gratë në moshë fertile jep gjithashtu një efekt qetësues, ofron mbrojtje antimikrobiale dhe një ndjenjë të freskisë afatgjatë. Për gratë në menopauzë siguron një ndjesi freskie, përmirëson elasticitetin dhe tonicitetin dhe ushtron një efekt antioksidativ.

Proteina e mëndafshit: E dobishme për ruajtjen e funksionit normal të filmit sipërfaqësor të lëkurës. Ky film parandalon irritimin nga faktorët e jashtëm, parandalon avullimin e ujit dhe mbron lëkurën.

Panthenol(Vitamina B5): Lehtëson shërimin dhe rivitalizimin e lëkurës, ndihmon qetësimin e lëkurës së thatë.

Allantoin: është e njohur për aftësinë e saj për të shtuar më shumë ujë në lëkurën tuaj. Gjithashtu mund të ndihmojë lëkurën tuaj të qëndrojë në lagështi (hidratim) më gjatë. Kjo ndihmon në luftimin e problemeve të bezdisshme të lëkurës si thatësia dhe kruarja.

Vitamina E: Efektive për tharjen vaginale .Vitamina E ka veti antioksiduese. Vitamina E gjithashtu ndihmon në stabilizimin e niveleve të estrogjenit dhe është studiuar për trajtimin e një sërë simptomash të menopauzës si afshet e nxehta, dhe natyrisht, thatësinë vaginale.

Vaj kokosi: Hidratues natyral. Hidraton dhe qetëson zonën vaginale. Ka veti antibakteriale dhe antivirale. Mund të vrasë në mënyrë të dukshme patogjenët gjenital dhe kështu të parandalojë inflamacionin dhe infeksionet gjenitale.

Thymus Vulgaris: Efekt antibakterial dhe antimikotik.

  • I pasuruar me Hidrosole lulesh.

Hidrosolet janë magji e pastër e bimëve, alkimi në formën e saj më të lartë. Hydrosolet ose Hydrolatet (në frengjisht), janë uji që krijohet si rezultat i procesit të distilimit me avull. Kur avulli nga uji i distiluar kalon nëpër materialin bimor, ai merr me vete vajrat volatile nga bima, vaji esencial hiqet nga maja e avullit dhe uji i mbetur quhet hidrosol dhe është një gjurmë e përsosur e lëndës bimore që u distilua. Hidrosolet janë përftuar nga bimë te florës shqiptare dhe kanë çertifikim organik.

Hidrosol Helikrisi: Helikrisi e njohur si bima e pavdeksisë ndihmon në qetësimin e problemeve si djegia, kruajtja, skuqja e shoqëruar me infeksion mykotik dhe vaginozë bakteriale.

Hidrosol Lavando: Veti antiseptike, antibakteriale, qetësuese dhe aromaterapi.

Pastrues intim natyral: Për të gjitha llojet e lëkurës. Eleminon aromat dhe shqetësimet intime. Formuluar posaçërisht për lëkurën e ndjeshme për tu pastruar pa irritime. Parandalon acarimet, infeksionet dhe siguron ruajtjen e higjienës intime.

Me përbërës organikë, natyralë dhe të derivuar nga bimët.

Pa perberes potencialisht të dëmshëm: Pa SLS, SLES, alkool etilik, Propilen Glikol, derivate PG, parabene, sulfate, ose fragrance/ngjyra sintetike.

Cruelty free: Kështu që ju mund të ndiheni mire me përdorimin e tij.
Indikohet: cdo femër, përfshirë shtatzënat dhe gratë në perimenopauzë dhe menopauzë.

Kujdes! Vetëm për përdorim të jashtëm. Kini parasysh se lëkura e duarve tuaja ka një pH 5.4-5.9 dhe kështu pas përdorimit të Intimacy, do ju këshilloja të rilanit duart  me shampon tuaj të zakonshme të larjes së duarve për të shmangur konfliktin e pH. 

INTIMACY by dr. Ardi prodhohet posaçërisht për ju! Ne nuk kemi stok duke ju siguruar kështu një produkt të freskët. Ambalazhimi i INTIMACY është i sigurtë nëpërmjet teknologjisë airless, duke zgjatur jetëgjatësinë e produktit dhe duke garantuar qëndrueshmërinë e tij për një kohë të gjatë (1 vit).

Flakoni ka volum prej 150 CC/mL.

Rekomandohet përdorimi 2 herë në ditë, në tualetin e mëngjesit dhe të darkës.

V.O – “Order now” duke më kontaktuar direkt në Whatsapp. Klikoni logon “Whatsapp” djathtas, në fund të faqes. 

Produkti kushton 1500ALL dhe ne e sjellim direkt në vendndodhjen tuaj. Transporti kushton 200 lek në Tiranë dhe 300 lek në rrethe

Mjafton të lini: Emër, Mbiemër, Nr. Kontakti. Korrieri ynë do ju kontaktojë sapo Intimacy të jetë gati për ju!

Dr. Ardi PRUSHI

21 Responses

Leave Your Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *